stomotologia-bg
U Dvou srpů 2024/2, 150 00 Praha 5, Anděl

ConfiDental

Stomatologie

Stomatologie

ConfiDental – je to filozofie zubního lékařství. Našim cílem je zachránit to, co
dala příroda a nahradit chybějící zuby biologicky nejvíc vyhovující náhradou.

block-round

BEZBOLESTNĚ

 • Premedikace
 • Použití rajského plynu
 • Všechny druhy místního znecitlivění
Chcete třetí zuby? Zubní implantáty už dnes nejsou žádná rarita, popularita implantologie jakožto specifického oboru stomatologie v posledních letech stoupá. Umělá náhrada chybějících zubů může být řešením i pro vás!
Ztráta zubů během života není ojedinělou záležitostí. O zub či rovnou část chrupu můžete přijít stářím, zubním kazem, paradentózou či jinou nemocí, nebo také úrazem či nehodou – a nejedná se o žádnou tragédii. Estetickou a zdravotní stránku perfektně zamaskují moderní zubní implantáty.
Protetická stomatologie umožňuje nahradit ztracené části zubů, celé zuby, případně skupiny zubů. V závislosti na velikosti ztráty používáme:
Zhotovení zubních fazet představuje nejmodernější a nejšetrnější řešení estetických vad chrupu. Faseta je tenký plátek keramického materiálu, který se adhezivně fixuje na přední část jednoho nebo více zubů ve viditelné části chrupu.
korunky je možné použít při ztrátách části zubu.
ztrátu 1 a více zubů je možné nahradit můstkem- jedná se o zhotovení chybějící části chrupu, která je v ústech připevněná na stálo.
 • Celokeramické korunky a zubní můstky (zirkon, e.max)
 • Kovokeramické korunky a zubní můstky
 • Kovové korunky a můstky fazetované kompozitem
kořenové inlaye se používají v případě úplné ztráty korunkové části zubu, při tomto postupu se do kořenového kanálku zasadí inley, na kterou se připevní korunka.
v případě ztráty neohraničené skupiny zubů případně všech zubů je řešením použít snímatelnou protézu Jsou to snímatelné náhrady (včetně elastických, skeletových, hybridních na implantátech, se zámkovými spoji, totální náhrady atd.) Poradíme vám nejvhodnější typ zubní náhrady. Pro každou situaci nabízíme výběr z několika variant. Ve spolupráci s osvědčenými laboratořemi.
představují moderní a spolehlivou metodu náhrady jednoho nebo několika ztracených zubů
Současná moderní stomatologie využívá mnoha materiálů plomb a cena zubní výplně se odvíjí od materiálu, velikosti výplně a složitosti zubního defektu.Při kterémkoliv ošetření děláme důraz na dosažení dokonalého a přirozeného vzhledů zubů. Disponujeme širokým arzenálem moderních materiálů a technologií. Zubní výplně se dělí na dva typy (přímé a nepřímé).
Pro přední zuby je nejvhodnější. Stomatolog ji sladí s barvou i tvarem vašeho chrupu. Oproti amalgámu nejsou fotokompozitní výplně tepelně vodivé, pacienta proto netrápí citlivost na tepelné podněty.
Používáme:
*ESTELITE ASTERIA | Tokuyama Dental Corporation (japonský)

*ESTELITE® SIGMA QUICK | Tokuyama Dental Corporation (japonský)

*Filtek™ Supreme Ultra Universal Restorative | 3M United States (americký)

*MEGADENTA | Dentalprodukte GmbH (německý)
Zajímavou alternativu představuje tzv. skloionomerní cement (skloionomer, GIC). Jedná se o jedinečný druh zubní výplně, který lze (podobně jako fotokompozitní výplň) vyrábět v různých odstínech bílé barvy. Skloionomerní výplň však má ještě jednu přednost navíc. Zabraňuje totiž vzniku a šíření zubního kazu tím, že do okolí neustále uvolňuje fluoridy. Bohužel není tak mechanicky odolná jako jiné výplně.
Skloionomerní výplně se používají zvláště u pacientů se zvýšenou kazivostí nebo při ošetření dětského chrupu. Rovněž nacházejí uplatnění jako dostavbový materiál pod fixní protetické práce nebo jako spodní vrstva tzv. sendvičových výplní.
Používáme:
*GC Fuji Filling™ (americký)
Typy výplní: inlay, onlay, overlay – slouží k rekonstrukci části korunky

Je Váš zub je natolik poškozený, že výplň už nebude kvalitně fungovat a na korunku to ještě není? Budeme k Vašim zubům maximálně konzervativní a na obnovení funkce a estetiky zubu použijeme laboratorně zhotovenou inlay a onlay. Inlay je vyplnění vnitřní části zubu, tedy vlastně laboratorně zhotovená výplň, onlay nahrazuje i část hrbolků zubů a je tedy velkou laboratorně zhotovenou výplní nebo částečnou korunkou. Tyto náhrady se zhotovují z keramiky nebo zlata, kdy keramika se na zub lepí speciálním lepidlem, zlato se tmelí cementem. Keramika je samozřejmě naprosto nepřekonatelná v estetice a dokáže výborně nahradit funkci. Její použití je téměř univerzální, pokud máme ovšem složitější situace v zadním úseku chrupu, neváháme použít zlato, které je přesnější a méně citlivé na techniku a jehož životnost keramiku překoná.
Chcete maximální estetiku?
Jděte do keramiky!
Chcete maximální životnost?
Jděte do zlata!
 • pacient se zuby s velkými výplněmi
 • pacient se zuby s velkými kazy
 • pacient se zuby s odlomeným hrbolkem nebo hrbolky
 • pacient se zuby s ošetřenými kořenovými kanálky
 • pacient se zuby poškozenými vrzáním (bruxismus).
Endodontické ošetření se zaměřuje na léčbu zubního kazu v pokročilém stádiu, kdy infekce pronikla tak hluboko do zubu, až vznikl zánět nervu. Včas neléčený zubní kaz přechází v závažnější poškození zubní dřeně a infekci v kořenovém kanálku, známé také jako zánět zubního nervu.
Pro přední zuby je nejvhodnější. Stomatolog ji sladí s barvou i tvarem vašeho chrupu. Oproti amalgámu nejsou fotokompozitní výplně tepelně vodivé, pacienta proto netrápí citlivost na tepelné podněty.
Pokud je první (tzv. primární) endodontické ošetření provedeno nekvalitně nebo konvenčně, bývá úspěšnost ošetření malá, kolem 50%. Neúspěšné endodontické ošetření vede ke vzniku zánětu v kosti pod zubem. Zánět může být akutní (projevuje se výraznou bolestí) nebo chronický (bolestí neobtěžuje, ale může způsobit rozvoj závažných zdravotních komplikací).
Reendodontické ošetření znamená opakované ošetření kořenových kanálků. Ošetření je prováděno v lokální anestesii a je bezbolestné . Reendodontické ošetření provádíme celé během jedné návštěvy. Pracujeme s jednorázovými kořenovými nástroji pod operačním mikroskopem. Úspěšnost ošetření se na našem pracovišti, které se na ošetření kořenových kanálků specializuje, pohybuje kolem 95%. U běžného praktického zubního lékaře bývá úspěšnost reendodontického ošetření menší než 50%.
Stále větší přízni se těší estetická stomatologie. Krásný úsměv má velký společenský kredit.
V mnoha povoláních je zdravý, krásný chrup naprosto neodmyslitelnou součástí prestiže.
Estetické výplně jsou velmi náročné na zhotovení a zejména na vynikající hygienu, neboť v chrupu s plakem a dásňovým krvácením není možno estetické výplně zhotovit.
Estetická stomatologie v sobě zahrnuje zhotovování estetických (bílých) výplní, faset a bělení zubů. V oblasti „rovnání“ chrupu spolupracujeme s několika ortodontisty.
Fasety (bílé povrchy zubů) se zhotovují přímo v ordinaci nebo laboratorně.
Nabízíme i bělení zubů a to jak kombinované, tak domácí nebo ordinační. Pro více informací se obraťte na ošetřujícího lékaře nebo dentální hygienistku. Bělení vnitřně zabarvených zubů provádí lékař s následným zhotovením estetické výplně.
založen na respektu k základním principům chemie a fyziologie. Díky tomu dokážeme garantovat perfektní výsledek každému bez rozdílu výchozí barvy zubů.
Během první návštěvy Vám Váš lékař zhotoví dokonalé otisky vašich zubů, na jejich podkladě Vám budou zhotovené perfektně těsné nosiče, které budete používat s gely následujících 14 nocí. Gely, které od Vašeho lékaře dostanete jsou od výroby, i během dopravy do ordinace lékaře uchvávány při teplotě do 10°C. Díky tomu jsou jak jediné na trhu stejně účinné jako v okamžiku výroby. Patnáctý den absolvujete finální ordinační bělení u svého lékaře či hygienistky.
Náš systém využívá nejnižších koncentrací peroxidu vodíku na trhu a zcela odpovídá legislativě Evropské unie. Gely pro domácí fázi mají 10% a 16% karbamid peroxidu (což odpovídá přibližně 3% a 5% peroxidu vodíku) a gely pro ordinační fázi mají 6% peroxidu vodíku.
BĚLÍME I
„TETRACYKLINOVÉ
ZUBY“!
Bělení zubů je naprosto bezpečné. Peroxid vodíku se k bělení zubů používá více než 100 let a za celou historii jeho používání nebyl nahlášen jediný případ, kdy bělení jakkoliv poškodilo něčí zuby.
Na rozdíl od ostatních bělení vám s jednoduchou pravidelnou údržbou vydrží Váš nový zářivý úsměv navždy.
Musím dodržovat bílou dietu jako s jiným bělením? bílou dietu jako s jiným bělením?
Ne, veškerých výsledků, které vidíte na letáku či na našich stránkách, bylo dosaženo bez striktního dodržování bílé diety. Přesto je dobré si po kávě či červeném víně vyčistit zuby.
Vybělí se mi i výplně, korunky či fazety?
Ne, vybělit je možné pouze vlastní zuby.
Nebudou moje zuby po vybělení vypadat nepřirozeně?
Vybělené zuby nikdy nevypadají nepřirozeně. To, co je často omylem pokládáno za nepřirozeně vybělené zuby většinou u známých osobností, jsou špatně udělané korunky či fasety.
Musím se po bělení zubů vzdát kávy, čaje, coly, červeného vína či jiných barevných potravin?
Ne, s jednoduchou pravidelnou údržbou si zachováte stejnou barvu bez ohledu na to, co jíte či pijete.
Pravidelná návštěva dentální hygienistky, která provede důkladné vyčištění, odstranění zubního kamene, plaku i pigmentace a revizi stavu chrupu, je základním předpokladem pro dlouhodobě zdravý, kvalitní a krásný chrup v každém věku. Je totiž efektivnější zubů a závěsného aparátu předcházet, než je poté léčit. O co se v naší stomatologické ordinaci v Praze postaráme?
V rámci dentální hygieny provádíme:
odstranění zubního kamene ultrazvukem
odstranění pigmentů zubní skloviny AirFlow
paradentologické vyšetření
instruktáž správné ústní hygieny a technik čištění zubů
poradenství s výběrem velikosti a typu zubního kartáčku
poradenství s výběrem dentálních hygienických pomůcek (mezizubních kartáčků, dentálních nití, zubních past, gelů a ústních vod)
Výsledky dentální hygieny jsou patrné již po první návštěvě. Zuby budou nejen viditelně bělejší, ale také hladší, zdravější a mezizubní prostory průchodnější. Pocit čistých a o desítku let mladších zubů vydrží několik dní až týdnů, v závislosti na životosprávě, technice čištění a důkladnosti péče o zuby.
Dentální hygienu doporučujeme absolvovat pravidelně alespoň 2x do roka. Jedině tak dokážeme včas rozpoznat a odhalit negativní procesy a změny, jejichž včasnou diagnózou si ušetříte následné trápení.
příčiny nemoci dásní
Nejčastější příčinou paradentózy jsou bakteriální infekce v dásních, jež rozkládají pojivovou tkáň. Téměř vždy je způsobena špatnou ústní hygienou a nedostatečnou prevencí. Na vině může též být špatná skladba jídelníčku, nadměrné požívání alkoholu a nikotinu a v neposlední řadě neléčený zubní kaz a usazený zubní kámen.
Onemocnění je léčitelné, je však nutné zasáhnout co nejdříve. Diagnózu stanovuje lékař-paradentolog na základě stomatologického vyšetření. Ke stanovení diagnózy a následné léčby je třeba zhotovit také rtg vyšetření.
Samotná léčba bývá konzervativní, během níž paradentolog vyčistí všechna místa postižená zánětem, nebo chirurgická, kdy se skalpelem odklopí dásně a za lokálního znecitlivění dojde k vyčištění zanícených prostor. Léčba bývá podpořena dezinfekčními roztoky a antibiotiky k vyhubení bakterií. Estetickým řešením bývá plastika kostního lůžka, estetické korekce dásní či překrytí obnažených krčků.
Chrániče zubů jsou jedním z preventivních opatření poranění chrupu. Nabízíme jejich zhotovení na míru v mnoha barevných kombinacích.

Pоhotovost

Zubní pohotovost – rychlá pomoc, také o víkendu.

Všechny pacienty prosíme, aby se na zubní pohotovost objednávali předem telefonicky.

 • Akutní ošetření/neplánovaný termín je za příplatek 500 Kč.
 • Ošetření v sobotu, neděli a svátek, mimo orinační hodiny je za příplatek 1000 Kč.
 • Noční ošetření (23:00-7:00) je za příplatek 2500 Kč.
form-bg

Ordinační hodiny:

Pro předem objednané pacienty

Pondělí – čtvrtek: .00 – 20.00
Pátek: .00 – 17.00

Оšetření mimo ordinační hodiny, v sobotu,
neděli nebo ve svátek po telefonické domluvě

Napište nám

ZÁRUKY

Na všechny naši práci poskytujeme nadstandardní záruky.

Hodnocení pacientů

clients

Bez nás nebo našich kolegů ve stomatologii byste možná svět kolem sebe vnímali jinak, bez usměvů. My bez vás, našich pacientů, bychom zase nemohli nabízet své služby a dělat kvalitní medicínu, která nás baví a naplňuje. Pacient, který po měsících nebo letech strádání a strachu o svůj chrup, odchází spokojený, je pro nás opravdovou odměnou za naši práci. Proto jsme tak rádi, když nás kontaktujete i po vyřešení vašeho problému, když se vracíte, nejen na kontroly. Vaše případná kritika tolik netěší, ale zase je velmi užitečná pro naši další práci. Prosíme tedy, chcete-li nám dát zpětnou vazbu na průběh vyšetření a léčby, na výsledky zákroku, k organizaci péče na našem pracovi, máte-li připomínky, nápady, náměty, co by se dalo u nás zlepšit nebo dělat jinak, prosím, sdílejte jej s námi. Děkujeme za Váš čas i za vaše slova, která možná dodají odvahu dalším, kteří váhají s léčbou.